zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ostrava omezeně otevře sběrné dvory, vznikají černé skládky

02.04.2020
Odpady
Šlendryján
Urbánní ekologie
Ostrava omezeně otevře sběrné dvory, vznikají černé skládky

Ostravský magistrát v omezeném režimu opět otevře sběrné dvory. Důvodem je to, že ve městě začaly vznikat černé skládky. Sběrné dvory byly uzavřeny v reakci na vládní vyhlášení nouzového stavu. ČTK to dnes řekla mluvčí Ostravy Andrea Vojkovská. V Opavě sběrné dvory obnovily provoz už dnes.

Sběrné dvory se otevřou od 2. dubna. "Sběrné dvory byly uzavřeny v reakci na vládní vyhlášení nouzového stavu. Občané ale s nastávajícím jarem začali odkládat zejména objemný odpad na místa, která nejsou k tomu určená, a tím zakládat nepovolené skládky, proto se město rozhodlo sběrné dvory v omezeném režimu otevřít," uvedla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová (ANO).

Provoz sběrných dvorů bude nyní upraven tak, aby byly dodrženy zásady bezpečnosti a ochrany zaměstnanců před šířením nákazy koronavirem. Například bude zkrácena otevírací doba. U čtyř velkých sběrných dvorů však bude zachován i víkendový provoz, ale jen dopoledne. "Občané budou do prostoru sběrného dvora vpuštěni jednotlivě, maximálně po dvou a budou dodržovat stanovený odstup. Musí být vybaveni ochrannou rouškou a nejlépe i rukavicemi," uvedla Šebestová.

Už dnes jsou v provozu tři sběrné dvory na území města Opavy. "V reakci na požadavky občanů a po dohodě s Technickými službami jsme se rozhodli od středy 1. dubna opět otevřít všechny městské sběrné dvory. Provoz sběrných dvorů bude nyní upraven tak, aby byly dodrženy hygienické zásady a zásady bezpečnosti a ochrany jak veřejnosti, tak zaměstnanců před šířením koronaviru," řekl náměstek primátora pro životní prostředí Michal Jedlička (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí