zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Středočeský kraj rozdělí mezi ekologické projekty sedm milionů

23.04.2020
Obecné
Středočeský kraj rozdělí mezi ekologické projekty sedm milionů

Rozšíření expozic vlašimské paraZOO, programy pro děti a mládež v Centru ekologické výchovy Čabárna u Kladna nebo vytvoření naučných stezek na Podblanicku dnes podpořili středočeští zastupitelé, když schválili dotační program environmentálního vzdělávání. Kraj mezi 36 úspěšných projektů rozdělí sedm milionů korun.

Žádosti se podávaly letos v lednu, všechny zkontrolovali pracovníci odboru životního prostředí a zemědělství. Hodnoticí komise pak připravila návrh na poskytnutí dotací.

Například příbramské Ekologické centrum Orlov získalo půl milionu korun na projekt Brdy a Český kras, Český Brod by měl stejnou částku investovat do rekonstrukce patra stodoly v hájovně městských lesů ve Vrátkově a Český svaz ochránců přírody Vlašim do rozšíření a renovace expozic vlašimské paraZOO i jejího technického zázemí.

Dalšími úspěšnými žadateli jsou Zoo Chleby, Zoopark Zájezd nebo Český svaz včelařů Slaný. Neúspěšných bylo 13 projektů - tři z nich vykazovaly formální nedostatky a na zbytek nebyl dostatek prostředků.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí