zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přeneste si přírodu přímo do vašeho obývacího pokoje díky tomuto modernímu designovému doplňku

14.06.2020
Ekostyl
Ekologické stavění, bydlení
Přeneste si přírodu přímo do vašeho obývacího pokoje díky tomuto modernímu designovému doplňku

Pokud patříte mezi ty, kteří jsou milovníky přírody, a nejraději svůj volný čas trávíte právě tam, máme pro vás tip, jak si kus přírody přenést i přímo k vám domů. Jedná se o fototapety, které jsou v současnosti stále populárnější a najdeme je v čím dál tím více domácnostech. Taková fototapeta na stěně vašeho obývacího pokoje může naprosto změnit celý ráz a styl vašeho pokoje. Fototapety jsou navíc poměrně k jiným způsobům tapetování levným doplňkem a nejsou nenáročné na aplikaci. I proto jejich obliba u lidí v současnosti roste. Není se proto čemu divit, že na trhu je obrovská nabídka jednotlivých motivů a dekorů. Mezi ty úplně nejoblíbenější patří přírodní motivy. Fototapety s motivy krajin, stromů, nebo velice efektních rostlin, zvláště květin. Pokud jste milovníky přírody, fototapeta květin se do vašeho interiéru bude hodit.

Nádherný motiv květin


https://myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/kvetiny/

Fototapeta květin je velice efektní a váš interiér naprosto rozzáří a udělá z něj stylové místo, které má šmrnc a zároveň si uchovává vkus. Výhoda tohoto dekoru je ta, že na trhu najdete ohromné množství fototapet nejrůznějších druhů květin v nejrůznějších barevných variacích. Nebude tedy vůbec těžké najít tu pravou fototapetu, ať už se bude jednat o fototapetu na zeď, na nábytek nebo fototapetu květin na dveře, která by se se hodila do celkového designu vašeho interiéru. Stačí se podívat do libovolné prodejny s designovými bytovými doplňky a zjistíte, že omezený výběr určitě není něco, co by vaši volbu ztěžovalo. Je to jen na vás, vaší fantazii, kreativitě a vkusu.

I nudnému obývacímu pokoji lze vdechnout nový život

Aplikace fototapety je výbornou možností, jak celkově oživit váš obývací pokoj. Přitom se nejedná o žádnou nákladnou a časově náročnou aktivitu. Jak již bylo řečeno, nejefektnější je, pokud se rozhodnete pro fototapetu přes celou zeď vašeho pokoje. Pokud zvolíte vkusnou tapetu, ocitnete se rázem v úplně jiné místnosti. Velmi obvyklé je, že se lidé rozhodnou oživit interiér, ve kterém jinak převládají odstíny šedé, béžové či jiné přírodní tlumené barvy. Fototapeta se tak může stát dominantním prvkem místnosti, který celkový ráz oživí a dodá novou energii. Tapety se hodí i do vyloženě minimalisticky zařízených obývacích pokojů.

Nebojte se sáhnout po exotice


https://myloview.cz/

Jste-li milovník přírody a květin i jiných zeměpisných šířek, než jsou ty naše, určitě se není čeho bát. Naopak. Krásně budou v interiéru působit také motivy exotických květin, které najdeme v tropických a subtropických částech naší zeměkoule, popřípadě v jiných zajímavých koutech naší planety. Jen si to zkuste představit. Nádherné květy orchidejí nebo třeba květinová fototapeta sakury v její překrásné rozkvetlé podobě? Je to jen na vás. Určitě není na škodu zvažovat také cizokrajné krásné motivy, aby váš obývák byl co nejkrásnější a nejkreativnější.

Fototapetu můžete nalepit také na dveře nebo nábytek


Zatím byla řeč primárně o fototapetách aplikovaných na stěnu. To je samozřejmě nejčastější možnost její aplikace. Pokud byste nechtěli fototapetu nalepit na zeď, protože se vám to zdá moc dominantní a velký zásah do celkového designu vašeho domova, můžete se nechat inspirovat také jinou aplikací tohoto designového prvku. Velice efektní může být také nalepení fototapety na dveře. Samozřejmě je zapotřebí zvolit správný dekor, který bude odpovídat tvaru dveří, ale jak již bylo řečeno, aplikace je opravdu nenáročná a určitě to zvládnete. Další možností, kterou je třeba zmínit, je také to, že můžete volit fototapetu s krásným květinovým vzorem. Lze si tak vytvořit vlastní doplňky a dekorace s jedinečným designem, jak je jen libo. Zvláště vhodná je tato úprava, jedná-li se o nábytek, který už má nějakou historii a je to na něm vidět. Starý oprýskaný nábytek tak může rázem dostat nový život. Jedná se o skvělou možnost recyklace starého nábytku. Je to jen na vás, jakou fototapetu vyberete a jak ji využije, co ale bude platit vždy je, že fototapeta skvěle poslouží k rozjasnění a modernizaci vašeho domova.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí