zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Celníci zadrželi v červnu v ČR auta s 216 t nelegálního odpadu

09.07.2020
Odpady
Šlendryján
Celníci zadrželi v červnu v ČR auta s 216 t nelegálního odpadu

Celníci po uvolnění protikoronavirových opatření v jižní a západní Evropě kontrolovali v červnu na českých silnicích převoz odpadu. Porušení zákona zaznamenali v 15 případech z 226 kontrolovaných aut, nelegální přepravu biologického a zdravotnického odpadu ze zemí nejvíce postižených nákazou covid-19 na území Česka ale neznamenali. ČTK to dnes sdělila mluvčí celníků Martina Kaňková.

Podle ní se celostátní akce zaměřila kromě jiného právě na odhalení nelegálního infekčního materiálu souvisejícího s nákazou covidem-19. Podezření, že tento odpad může být do Česka nelegálně přepravován, se nepotvrdilo, doplnila mluvčí.

Celníci v červnu zkontrolovali 226 aut a odhalili 216 tun nelegálního odpadu. Devíti autům v této souvislosti zakázala Česká inspekce životního prostředí další jízdu. Vozy převážely jiný odpad, než který přepravci uváděli v dokladech, případně nepředložili k nákladu žádné dokumenty. "Následným šetřením ministerstva životního prostředí bylo rozhodnuto o navrácení odstavených vozidel včetně nákladu do země původu," uvedli celníci v tiskové zprávě.

Nelegální přepravu odpadů celníci zaznamenali v Plzeňském, Ústeckém, Karlovarském a Královéhradeckém kraji a v Praze

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí