zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

PODPORA NEMOTOROVÉ DOPRAVY ZE STRANY SPOLEČNOSTI BRNĚNSKÉ KOMUNIKACE A.S.

24.08.2020
Doprava
Urbánní ekologie
PODPORA NEMOTOROVÉ DOPRAVY ZE STRANY SPOLEČNOSTI BRNĚNSKÉ KOMUNIKACE A.S.

Podpora nemotorové dopravy zaměstnanců

V rámci projektu podpory nemotorové přepravy mají od roku 2017 zaměstnanci společnosti Brněnské komunikace a.s. (BKOM) k dispozici garáž pro jízdní kola. Další fází tohoto projektu bylo v roce 2018 pořízení elektrokol, které mohou zaměstnanci využívat ke služebním účelům. BKOM rovněž podporují využívání hromadné dopravy, a to formou předplatného MHD pro své zaměstnance.

Podpora nemotorové dopravy veřejnosti

Podpora nemotorové dopravy směřuje nejen dovnitř společnosti k zaměstnancům, ale i k veřejnosti. Od roku 2019 mají návštěvníci BKOM možnost umístit kola (včetně kol ze systému ,,Bikesharing") do cyklostojanu zbudovaného před administrativní budovou Renneská třída 787/1a.

Brněnské komunikace a.s. se ve spolupráci OD MMB Brna podílejí na plánování a podpoře rozvoje cyklistické dopravy. Součástí této podpory je realizace nejrůznějších cykloopatření jako jsou vyhrazené pruhy, piktogramové koridory pro cyklisty, zavedení cykloobousměrných provozů nebo výstavba stojanů pro kola. V rámci dopravního značení cyklotras probíhá spolupráce s Klubem českých turistů. V roce 2019 byla zpracována dokumentace dopravního značení cyklotrasy č. 5231 Kuřim - Královo Pole nebo byla vyznačena nová cyklotrasa č. 5260 v Maloměřicích.

V roce 2019 byly např. vyhrazené pruhy pro cyklisty vytvořeny na ulicích Hostislavova a Vejrostova. Stojany na kola vznikaly především před úřady městských částí, supermarkety, zdravotnickými zařízeními, přestupními uzly nebo školami a vysokoškolskými kolejemi. Celkem bylo v období 2018 - 2019 postaveno 144 stojanů. S kapacitou 2 kola na jeden stojan tedy vzniklo 288 nových míst pro uzamčení jízdních kol.

Elektrokola pro služební účelyCyklostojany před úřadem MČ Brno - Líšeň

Zdroj: https://priprav.brno.cz/

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí