zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V botanické zahradě v Brně jsou k vidění sukulenty z celého světa

05.09.2020
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
V botanické zahradě v Brně jsou k vidění sukulenty z celého světa

Rostliny z pouští a polopouští mohou počínaje dneškem zhlédnout návštěvníci brněnské botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Výstava potrvá do 11. září a specializovaní pěstitelé z Česka spolu s odborníky z Brna na ní představují na 500 sukulentních rostlin. Zájemci se mohou těšit například i na takzvané živé kameny, uvedl za pořadatele v tiskové zprávě Pavel Hanáček.

Sukulenty, z nichž nejznámější jsou pravděpodobně kaktusy, lze najít v pouštích a polopouštích Afriky, Ameriky, ale také v Indii a Austrálii. Odborníci představí zájemcům sukulentní rostliny z celého světa a různých čeledí, například právě kaktusy, pryšce, stapelie nebo také aloe, kterým je výstava věnovaná.

Ve sklenících jsou k vidění například i takzvané živé či kvetoucí kameny z rodu Lithops, který v češtině znamená "kameni podobný". Tyto rostliny nemají stonek a jejich tělo tvoří dvojice ztlustlých listů, mezi kterými je mezera. Rostou především v Jihoafrické republice, Namibii a Botswaně.

Lidé uvidí na 500 rostlin. "Akce je vhodná i pro školní třídy a přítomní pořadatelé poskytnou zájemcům pěstitelské rady a pro skupiny zajistí průvodce výstavou," uvedl Hanáček.

Návštěvníci výstavy si budou moci prohlédnout i další skleníky botanické zahrady. V sobotu 5. září se pak v areálu Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity uskuteční i burza fosílií a setkání jejich sběratelů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí