zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na sídlišti v Olomouci slouží nové polopodzemní kontejnery

14.10.2020
Odpady
Urbánní ekologie
Na sídlišti v Olomouci slouží nové polopodzemní kontejnery

Na lidnatém sídlišti Nové Sady v Olomouci začalo sloužit šest desítek nových polopodzemních kontejnerů, které pojmou více tříděného i směsného odpadu než dosavadní nádoby. Některá uvolněná stanoviště starých nadzemních nádob chce město přebudovat na parkovací plochy, kterých je na tomto sídlišti nedostatek. ČTK to řekla mluvčí radnice Jana Doleželová.

Nové polopodzemní kontejnery jsou na sídlišti Nové Sady na 12 stanovištích, 34 kontejnerů má objem pět metrů krychlových a 25 kontejnerů tři metry krychlové. "Objemová kapacita sbíraných odpadů na Nových Sadech se značně zvýšila, naštěstí ale ne na úkor místa. Jeden polopodzemní kontejner o objemu pět metrů krychlových totiž nahradí pět kusů těch původních nadzemních," uvedla Doleželová.

Na všech 12 místech byly instalováno kontejnery na tříděný i směsný komunální odpad. Svoz odpadů zajistí Technické služby města Olomouc, které kvůli tomu pořídily nové svozové vozidlo umožňující vysypání polopodzemních kontejnerů i starších nadzemních nádob. "Nebude tedy nutné, aby do dané lokality zajížděla rozdílná technika pro různé typy kontejnerů," podotkl primátorův náměstek Otakar Bačák (spOLečně).

Podle vedoucí odboru městské zeleně a odpadového hospodářství Jany Matzenauerové nelze u kontejnerů odkládat objemný odpad jako je nábytek, koberce či větší papírové krabice. "Objemný odpad lze celoročně odevzdávat ve sběrných dvorech," upozornila Matzenauerová, podle které odložení odpadů vedle kontejnerů je přestupek.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí