zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Lovosicích mají podzemní kontejnery na odpad za 15 milionů Kč

12.11.2020
Odpady
Urbánní ekologie
V Lovosicích mají podzemní kontejnery na odpad za 15 milionů Kč

V Lovosicích na Litoměřicku vybudovali 19 podzemních kontejnerů na tříděný odpad za 15 milionů korun. Více než polovinu nákladů pokryla dotace ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP). Dalšími kontejnery za 1,5 milionu korun plánuje město nahradit nevyhovující nádoby na odpad v blízké době. ČTK to dnes řekl starosta Milan Dian (ANO).

Takzvané polopodzemní kontejnery podle starosty pojmou více odpadu než běžné kovové nebo plastové popelnice. Výhodou je také snížení hlučnosti při vhazování odpadků a nižší zápach. "Přirozený chlad země zpomaluje množení bakterií a minimalizuje zápach," uvedl starosta. Kontejnery podle něj ušetří místo, lépe vypadají a brání přístupu sběračům odpadu.

S náhradou dalších nevyhovujících popelnic městu pomohou technické služby. "Technické služby budou realizovat dokončovací a přípravné práce. Specifickou odbornou práci musí realizovat specializovaná firma," řekl starosta, podle nějž město ušetřilo 200.000 korun při výměně střechy na budově městské policie právě díky spolupráci města s příspěvkovou organizací.

Podzemní kontejnery jsou například v ulicích Příčná, Dlouhá, Wolkerova, Osvoboditelů, Sady pionýrů, Tovární, Mírová a Žižkova.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí