zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Němečtí celníci objevili vzácné pašované plazy zašité v panenkách

05.12.2020
Příroda
Šlendryján
Němečtí celníci objevili vzácné pašované plazy zašité v panenkách

Na německém letišti objevili celníci 26 vzácných plazů ukrytých v balíčcích s hračkami a sladkostmi poslaných z Mexika. Ohrožení ropušníci, aligátorci a želvy rodu Terrapene měli putovat k soukromým zákazníkům v Německu. Deset tvorů, z nichž některé kdosi zašil do látkových panenek, transport nepřežilo, informuje dnes zpravodajský portál BBC.

Do Německa plazi doputovali ve dvou balících zabavených 30. října a 8. listopadu, upřesnili celníci z letiště Kolín/Bonn. Jde o zástupce druhů, na něž se vztahuje úmluva CITES, která se zabývá ochranou ohrožených druhů volně žijících živočichů. Zatím však není jasné, zda v tomto případě jde o lapená divoce žijící zvířata, či tvory narozené v zajetí. Němečtí odborníci se snaží jejich původ vystopovat pomocí vzorků DNA. Zvířata by případně mohla být navrácena do svého přirozeného prostředí v Mexiku.

Celní služba se věcí zabývá ve spolupráci s mexickými představiteli a odborníky z Muzea zoologického výzkumu Alexandera Koeniga (ZFMK) v Bonnu. Pašerákům hrozí v případě dopadení pokuta. Spolupráce celníků se ZFMK se jinak soustředí především na nelegální zboží vyrobené z upytlačených ohrožených druhů, například kabelky z hadí kůže či výrobky z kožešiny.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí