zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Itálie a Slovensko rozkryly ilegální obchod s kovovým odpadem

22.03.2021
Odpady
Šlendryján
Itálie a Slovensko rozkryly ilegální obchod s kovovým odpadem

Italská a slovenská policie ve spolupráci s kolegy z Maďarska rozbily síť nelegálních obchodníků s kovovým odpadem, která od roku 2018 podvodně vydělala nejméně 130 milionů eur (asi 3,4 miliardy Kč). Zatčeno bylo v této souvislosti v Itálii a na Slovensku 15 lidí, kteří jsou podezřelí také z praní špinavých peněz a falšování dokumentů. Informovala o tom dnes agentura Evropské unie pro justiční spolupráci (Eurojust), která vyšetřování koordinovala. Podle ní byl na Slovensku zatčen jeden podezřelý.

Vyšetřování, které italská policie vedla pod názvem operace Ferramiu, začalo v roce 2018 kvůli podezřelým transakcím mezi firmou ze Slovenska a podnikem z italského Turína, v nichž šlo o neobvykle vysoké částky peněz. Případem se začalo zabývat oddělení turínské prokuratury zaměřené na boj s mafií, které posléze odhalilo falšování dokumentů a faktur velkého rozsahu.

Italská policie z Turína a Neapole spolupracovala na věci s policií v Bratislavě a Budapešti. Fiktivní společnosti pro krytí těchto nelegálních obchodů byly založeny také v Turecku, Egyptě, Pákistánu, Číně a Malajsii, informoval dnes Eurojust.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí