zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dobrovolníci se v Kladně zapojí do úklidu, vládní opatření dodrží

19.03.2021
Odpady
Příroda
Dobrovolníci se v Kladně zapojí do úklidu, vládní opatření dodrží

Dobrovolníci se v Kladně zapojí v sobotu 27. března do úklidu v rámci akce Ukliďmě Česko, vládní opatření dodrží. Město pro ně na vyčleněných místech připraví takzvané pytlomaty, aby si lidé mohli vzít pytle na sbírání odpadků bezkontaktně, řekla dnes ČTK mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková. Podle aktuálně platného vládního nařízení mohou na veřejně přístupných místech být spolu nejvýše dvě osoby, s výjimkou členů domácnosti.

Akce se v Kladně koná už tradičně, běžně se do ní zapojují desítky lidí. Tentokrát vedení radnice spolu s dobrovolníky připravilo plán úklidu, který umožní rozdělení zájemců v různých částech města. "Místa byla vybrána ve spolupráci s občany, kteří projevili o úklid zájem," uvedla mluvčí. Město zajistí nejen bezkontaktní předání prázdných pytlů i svoz těch plných.

Pytlomaty najdou lidé například v Jateční ulici, u vstupu do sportovního areálu Sletiště, v Pařížské ulici u teplovodu a dalších deseti lokalitách. Přesný seznam je na webu města. Podle mluvčí by také lidé kvůli bezpečnosti neměli vůbec vstupovat do lesů obklopujících město, kde nyní pokračuje těžba.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí