zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

O Ceně veřejnosti 14. ročníku soutěže Žít krajinou se rozhodne během dubna

13.04.2021
Příroda
Zemědělství
O Ceně veřejnosti 14. ročníku soutěže Žít krajinou se rozhodne během dubna

Do 30. dubna může veřejnost svým hlasem podpořit některý z 42 přihlášených projektů v letošním již 14. ročníku soutěže Žít krajinou. V ní Státní pozemkový úřad (SPÚ) ve spolupráci se Stálou komisí senátu pro rozvoj venkova a s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy hledá nejkvalitnější realizovaná tzv. společná zařízení navrhovaná v pozemkových úpravách. Jednou z udělovaných cen je Cena veřejnosti.

O přízeň poroty i veřejnosti se letos uchází celkem 42 projektů. Soutěží ve dvou kategoriích. Do kategorie Zelená a dopravní infrastruktura, která hodnotí prvky ÚSES či opatření ke zpřístupnění pozemků, je přihlášených 23 projektů. V kategorii Tvorba a ochrana krajiny bude veřejnost i porota vybírat z 19 přihlášených projektů řešících například protierozní či vodohospodářská opatření.

,,V soutěži Žít krajinou oceňujeme nejlepší navržené a vybudované realizace prvků plánů společných zařízení v krajině, jejich autory, organizátory a všechny další, kteří se o realizace zasloužili. Chceme tím podpořit jejich úsilí a zároveň představit jejich práci široké veřejnosti. Její pohled na realizace je pro nás velmi důležitý, proto každoročně vyhlašujeme i Cenu veřejnosti. Rád bych, aby se do hlasování zapojilo co nejvíce lidí," říká o soutěži ústřední ředitel SPÚ Ing. Martin Vrba.

Cenu veřejnosti obdrží projekt s nejvyšším počtem hlasů získaných prostřednictvím internetového hlasování na webovém portálu soutěže www.soutezzitkrajinou.cz. Hlasování bude možné do 30. dubna v záložce Hlasování veřejnosti. Odkaz na soutěž lze nalézt i na webových stránkách SPÚ. Každý hlasující může udělit pouze jeden hlas. Ze všech hlasujících bude vylosován jeden výherce, který obdrží hodnotnou cenu i pozvánku na slavnostní vyhlášení soutěže, které se uskuteční 7. září 2021 v Hlavním sále Senátu PČR.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí