zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Pardubicích bylo loni o pětinu víc elektroodpadu

09.06.2021
Zpětný odběr
V Pardubicích bylo loni o pětinu víc elektroodpadu

V Pardubicích loni vzrostlo meziročně množství elektroodpadu. Lidé odevzdali k recyklaci 272 tun elektrospotřebičů, což je o pětinu víc než předloni. K navýšení přispěla pandemie, lidé byli víc doma a zbavovali se starších věcí, uvedla radnice v tiskové zprávě.

"Naši obyvatelé se tím významnou měrou podíleli na zlepšení životního prostřední. Do ovzduší tak například nešlo přes 3000 tun oxidu uhličitého, který je obecně považován za hlavní příčinu globálního oteplování, nemalé úspory to představuje v oblasti energií. Do oběhu se díky recyklaci odevzdaných spotřebičů vrátilo téměř 157 tun železa, 5,5 tuny mědi nebo téměř sedm tun hliníku," řekl náměstek primátora Jan Nadrchal (ANO).

Město za odevzdané spotřebiče dostalo 360.000 korun, z malé části tak pokrylo náklady na likvidaci odpadů. "Náklady na odpadové hospodářství Pardubic pokrývají platby od občanů ročně zhruba ze 73 procent, zbytek, tedy více než 20 milionů korun doplácí město," dodal náměstek.

Pardubice umožňují třídit odpad 18. rokem. Obyvatelé mohou vysloužilá elektrozařízení odevzdávat do sběrných dvorů nebo speciálních kontejnerů na elektroopad rozmístěných po městě. Vedle elektra mohou pardubičtí občané separovat plasty a drobné kovové obaly od nápojů a potravin, sklo, papír, textil, jedlé oleje a bioodpad.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí