zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

OMV v Česku zavádí možnost klimaticky neutrálního tankování pro firmy

10.06.2021
Doprava
Ekologická auta
Firemní ekologie
Klimatické změny
OMV v Česku zavádí možnost klimaticky neutrálního tankování pro firmy

Rakouská společnost OMV, která v tuzemsku provozuje síť 140 čerpacích stanic, zavádí v Česku možnost klimaticky neutrálního tankování pro firmy. Informovala o tom dnes ČTK. Nezisková iniciativa tak podle ní bude aktuálně dostupná v osmi zemích, kromě Česka jde o Rakousko a Slovinsko, kde se uskutečnil pilotní projekt a dále pak Slovensko, Německo, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

"Touto cestou našim zákazníkům umožňujeme, aby tankovali klimaticky neutrálním způsobem na své vlastní náklady," uvedl dnes prokurista společnosti OMV Česká republika Dušan Kotas. S příslušnou palivovou kartou OMV nabízí společnostem možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého buď za každý zakoupený litr paliva, nebo za množství, které si zákazník sám individuálně zvolí.

Přispět mohou také velkoodběratelé pohonných hmot OMV. Firemní zákazníci mohou kompenzovat veškeré zakoupené množství paliv, nebo jen jejich část. U nafty půjde podle firmy o 15 haléřů z litru, u benzinu pak o 13 haléřů z litru. O tuto hodnotu se pak výsledná cena tankování zvýší, prostřednictvím zákaznického portálu partnerské společnosti ClimatePartner však společnosti získají certifikát prokazující vykompenzovaná množství. OMV se zavázala, že iniciativou nebude generovat žádný zisk, veškeré peníze půjdou na certifikované projekty ochrany klimatu po celém světě.

Mezinárodní ropná a plynárenská společnost OMV patří mezi největší rakouské průmyslové společnosti. Provozuje přibližně 2100 čerpacích stanic v deseti evropských zemích a zařízení na skladování plynu v Rakousku a Německu, mimo jiné vlastní také tři rafinérie. V loňském roce vykázala skupina včetně dceřiné firmy Borealis celkový obrat ve výši 17 miliard eur (asi 433 miliard korun) a zaměstnávala přibližně 25.000 lidí.

Na český trh vstoupila firma v roce 1991. Loňské výsledky firmy OMV Česká republika nejsou ve Sbírce listin zatím k dispozici. Předloni klesl čistý zisk společnosti o 15,3 procenta na 497,4 milionu korun. Tržby za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží se pak snížily o 5,6 procenta na 16,3 miliardy korun. V počtu čerpacích stanic v Česku zaujímá OMV páté místo za Benzinou, MOL, EuroOilem a Shellem.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí