zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V USA vznikne největší závod na zpracování plastu a jeho přeměnu na palivo

09.06.2021
Odpady
Recyklace
V USA vznikne největší závod na zpracování plastu a jeho přeměnu na palivo

Společnost Brightmark Energy plánuje v americkém státě Georgia postavit závod, který přemění polystyrenové kelímky a další plastový odpad na palivo a chemikálie. Továrna za 680 milionů USD (14,2 miliardy Kč) bude největší svého druhu na světě, uvedla firma.

Po dokončení by měl závod zpracovávat ročně 400.000 tun odpadu na 64 milionů galonů (242,3 milionu litrů) nafty a benzinu a 20 milionů galonů (75,7 milionu litrů) vosku. Závod bude schopen zpracovat i plast, který není snadné recyklovat.

Řešení problému s plastovým odpadem je jedním z nejpalčivějších úkolů v ochraně životního prostředí. Podle zprávy v časopise Science z loňského září se očekává, že množství odpadu, které se dostane po celém světě do vodních zdrojů, se do roku 2030 zdvojnásobí na 53 milionů tun ročně.

Závod ve státě Georgia bude už druhou podobnou investicí firmy Brightmark. Ta už má v pilotní fázi závod v Indianě, který je schopen zpracovat ročně 100.000 tun odpadu, uvedla agentura Bloomberg.

Společnost Brightmark Energy vznikla v roce 2016 a poskytuje služby v oblasti životního prostředí. Nabízí komerčním a průmyslovým zákazníkům řešení k produkci čisté energie, zaměřuje se hlavně na přeměnu odpadu na energii.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí