zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktuální informace o stavu vodních zdrojů a suchu k 16. červnu 2021

18.06.2021
Voda
Aktuální informace o stavu vodních zdrojů a suchu k 16. červnu 2021

Ministerstvo zemědělství předkládá stručnou zprávu se shrnutím nejdůležitějších skutečností o aktuálním stavu vodních zdrojů. Správci povodí situaci monitorují a vyhodnocují na základě aktuálních potřeb.

Hladina podzemní vody v mělkých vrtech byla v 23. týdnu na území ČR celkově normální. Oproti předcházejícímu týdnu došlo u mělkých vrtů celkově ke zhoršení stavu. Vydatnost pramenů na území ČR byla v tomto týdnu celkově normální. Za týden od 7. 6. do 13. 6. 2021 spadlo na celém území 12 mm srážek (Čechy 13 mm, Morava 11 mm), což odpovídá 66 % normálu pro toto období.

Hladiny sledovaných toků byly v průběhu týdne převážně setrvalé nebo pozvolna klesaly, hladiny některých menších toků slabě kolísaly v důsledku přeháněk a bouřek. Z hlediska hydrologického sucha se situace oproti předchozímu týdnu mírně zhoršila, zejména v povodí Moravy a Dyje, přesto se toky, které mají průtoky na hranici hydrologického sucha, téměř nevyskytují.

Významné vodárenské i víceúčelové nádrže jsou až na výjimky (tato vodní díla mají nižší naplněnost převážně z provozních důvodů) naplněny ze 75-100 % a jsou tak schopny zabezpečit požadované odběry. Na nádržích probíhají manipulace v souladu s manipulačními řády.

Přílohy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí