zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chrudim: Geologický projekt GECON

24.06.2021
Geologie
Chrudim: Geologický projekt GECON

Geologická příhraniční kooperační síť je tříletý projekt, jehož cílem je vznik a rozvoj česko-polské geologické kooperační sítě. Síť je neformální platformou institucí, které spojuje společný zájem v oblasti studia, ochrany a popularizace geologického bohatství v česko-polském pohraničí. Kooperační síť usnadňuje komunikaci a spolupráci mezi těmito institucemi. Vytváří prostor pro setkávání laiků, profesionálů, dobrovolníků i studentů, kteří se zajímají o geologické bohatství. Zasazuje se o ochranu geologických lokalit a geologického bohatství a zapojuje do této činnosti i místní obyvatele.

MAS Chrudimsko je spolek místních samospráv, neziskových organizací i soukromých společností a podnikatelů. Od roku 2013 podporuje udržitelný rozvoj na Chrudimsku včetně území Geoparku Železné hory.

Geopark Železné hory zahrnuje velkou část MAS Chrudimsko a je významným partnerem v rozvoji celého území. Město Chrudim je severní vstupní branou do geoparku a zároveň i největším městem na jeho území. Samotný geopark se rozkládá na ploše 777 km2 a představuje geologické dědictví staré téměř 700 milionů let.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí