zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktuální informace o stavu vodních zdrojů a suchu k 23. červnu 2021

25.06.2021
Voda
Aktuální informace o stavu vodních zdrojů a suchu k 23. červnu 2021

Ministerstvo zemědělství předkládá stručnou zprávu se shrnutím nejdůležitějších skutečností o aktuálním stavu vodních zdrojů. Správci povodí situaci monitorují a vyhodnocují na základě aktuálních potřeb.

Hladina podzemní vody v mělkých vrtech byla v 24. týdnu na území ČR celkově normální. Oproti předcházejícímu týdnu došlo u mělkých vrtů celkově k mírnému zhoršení stavu. Vydatnost pramenů na území ČR byla v tomto týdnu celkově normální. Za týden od 14. 6. do 20. 6. 2021 spadlo na celém území 0,3 mm srážek (Čechy 0,4 mm, Morava 0,3 mm), což odpovídá 2 % normálu pro toto období.

Hladiny sledovaných vodních toků byly v průběhu týdne převážně setrvalé nebo pozvolna klesaly, hladiny některých menších toků jen výjimečně slabě kolísaly v důsledku přeháněk a bouřek. Vzhledem k červnovým průměrům byly hladiny vodních toků již většinou podprůměrné a jen ojediněle byly vodní toky ještě průměrné. Z hlediska hydrologického sucha se situace oproti předchozímu týdnu opět mírně zhoršila, přesto se toky, které mají průtoky na hranici hydrologického sucha, vyskytují stále spíše jen ojediněle.

Významné vodárenské i víceúčelové nádrže jsou až na výjimky (tato vodní díla mají nižší naplněnost převážně z provozních důvodů) naplněny ze 69-100 % a jsou tak schopny zabezpečit požadované odběry. Na nádržích probíhají manipulace v souladu s manipulačními řády.

Přílohy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí