zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brusel představil plány na ukončení prodeje naftových a benzinových aut

30.06.2021
Doprava
Šlendryján
Brusel představil plány na ukončení prodeje naftových a benzinových aut

Bruselská regionální vláda se rozhodla, že do roku 2030 zavede zákaz prodeje naftových automobilů a do roku 2035 zákaz prodeje i těch na benzin. Oznámil to dnes šéf regionální vlády Rudi Vervoort. Zákaz se od roku 2035 bude vztahovat i na hybridní vozy a na automobily, které jezdí na stlačený zemní plyn i na zkapalněný zemní plyn, informovala agentura Reuters.

Bruselská vláda hodlá v rámci plánu na snížení emisí v dopravě instalovat 22.000 dobíječek pro automobily a výrazně investovat do veřejné dopravy.

Podle bruselského úřadu pro životní prostředí je silniční doprava zodpovědná za 30 procent emisí oxidu uhličitého v regionu. Vládní plán uvádí, že by mohl pomoci zabránit ročně až 110 úmrtím souvisejícím se znečištěným ovzduším a snížit do roku 2030 emise skleníkových plynů v dopravě až o 75 procent.

Evropská unie si stanovila za cíl snížit do roku 2030 emise skleníkových plynů nejméně o 55 procent ve srovnání s rokem 1990. V polovině příštího měsíce by Evropská komise v rámci balíku opatření k dosažení tohoto cíle měla navrhnout přísnější normy pro automobilové emise.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí