Aarhuská úmluva prošla prvním čtením
Ve čtvrtek 1. listopadu v 18,00 hodin prošla prvním čtením v poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky Aarhuská úmluva EHK/OSN o přístupu veřejnosti k informacím, účasti veřejnosti na rozhodování a přístupu k právní ochraně v záležitostech životního prostředí a postupuje tak k dalšímu projednání v zahraničním výboru a ve výboru pro veřejnou správu a životní prostředí.
Aarhuská úmluva vstoupila v platnost dne 30.10.2001, kdy uplynulo 90 dní od její ratifikace šestnáctou zemí. K této Úmluvě, která byla podepsána na ministerské konferenci v dánském Aarhusu, se přihlásilo celkem 39 zemí světa a země Evropského společenství.
Aarhuská úmluva o přístupu veřejnosti k informacím, účasti veřejnosti na rozhodování a přístupu k právní ochraně v záležitostech životního prostředí je mezinárodním právně závazným dokumentem, který přispívá k obecnému posílení demokracie v oblasti životního prostředí.
Zdroj: MŽP
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?