zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nad dotazy čtenářů - PCB

04.03.2002
Odpady
Nad dotazy čtenářů - PCB
Dotaz: Pokud jsem vlastníkem zařízení, které může obsahovat PCB (transformátor), ale laboratorní rozbor provedený oprávněnou osobou prokáže nepřítomnost PCB (suma PCB < 0,5 mg/kg), musím zasílat na ministerstvo do 31.3.2002 evidenční listy? (§39 odst.7, §27 odst.7 zákona 185/2001 Sb. o odpadech). Prováděcí předpis - vyhláška MŽP 384/2001 Sb. o nakládání s PCB se týká směsí v koncentraci větší než 50 mg/kg. Odpověď § 26 zákona písmeno a) říká, že PCB se rozumí směs obsahující některou ze zde vyjmenovaných látek v koncentraci větší než 50 mg/kg. Písmeno d) pak říká, že zařízením obsahujícím PCB a podléhající evidenci jsou zařízení která mohou obsahovat PCB, což jste prokazatelně vyvrátili provedením rozboru. Proto Vaše zařízení není zařízením s obsahem PCB a evidence se Vás netýká. R.J.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí