zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nad dotazy čtenářů - nádoby na komunální odpad

29.05.2002
Odpady
Nad dotazy čtenářů - nádoby na komunální odpad
Dotaz: Sazba poplatku dle odst. 3 písm.b) může obsahovat i nákup odpadových nádob do nichž je ukládán tzv.\"směsný odpad\"? Dle § 4 ost. i) z.č.185/2001 Sb., sběrem se rozumí soustřeďování odpadů právnickou osobou nebo ... za účelem jejich předání k dalšímu využití nebo odstranění.Lze sazbu poplatku dle odst. 3 písm. b) ještě členit pro poplatníky, mající vlastní odpadovou nádobu a poplatníky, kterým rozmístění odpadových nádob zabezpečuje město na svůj náklad? Odpověď: Ve smyslu ustanovení § 15 zákona o místních poplatcích stanoví obce konkrétní výši sazby poplatku v obecně závazné vyhlášce. Zákon předpokládá, že obec upraví místní poplatek v obecně závazné vyhlášce v souladu s místními podmínkami a potřebami. Na tuto skutečnost může reagovat i stanovením rozdílné výše sazby pro určité okruhy poplatníků za splnění určitých rozhodných skutečností.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí