zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veřejnost má možnost připomínkovat Státní politiku životního prostředí

20.11.2003
EIA
Veřejnost má možnost připomínkovat Státní politiku životního prostředí

Aktualizaci Státní politiky životního prostředí (SPŽP) připravuje v současné době Ministerstvo životního prostředí [1]. Dokument prochází také procesem tzv. strategického posuzování vlivů na životní prostředí [2], které zpracovává Centrum pro komunitní práci (CpKP). Veřejnost má možnost vznášet své připomínky do 15. prosince  [3].

„Věříme, že pozitivní zkušenosti z tohoto posuzovaní by mohly sloužit jako dobrý příklad pro posuzovaní dalších připravovaných koncepcí a strategií na území ČR,“ konstatovala Jana Svobodová, projektová manažerka CpKP a vedoucí týmu posuzovatelů.

 Další informace:

 Ing. Jana Svobodová, vedoucí týmu posuzovatelů, Centrum pro komunitní práci (CpKP), mobil: 777 793 731, e-mail: jana.svobodova@cpkp.cz

Ing. Lenka Kárová, ředitelka odboru strategií MŽP, e-mail: lenka_karova@env.czRNDr. Alena Marková, odbor strategií MŽP, koordinátorka, e-mail: alena_markova@env.cz

Internet:
http://www.env.cz
www.cpkp.cz

 Poznámky :

[1] Usnesení vlády ČR č. 38 ze dne 10. ledna 2001 ukládá MŽP zpracovat aktualizaci SPŽP a předložit ji vládě do 31.12. 2002.

Vzhledem k posunu termínu přistoupení České republiky do Evropské unie a nutnosti zohlednit při aktualizaci závěry Světového summitu o udržitelném rozvoji, 5. ministerské konference Evropské hospodářské komise OSN „Životní prostředí pro Evropu“ a další strategické dokumenty byl termín aktualizace Státní politiky životního prostředí odložen do 31.12. 2003.

[2] Proces posuzování vlivů na životní prostředí (SEA - strategic environmental assessment) je  v české legislativě upraven zákonem č. 244/1992 Sb., o posuzování vlivů rozvojových koncepcí a programů na životní prostředí. V Evropské unii se SEA řídí směrnicí 2001/42/EC, o hodnocení účinků určitých plánů a programů na životní prostředí.

Ministerstvo životního prostředí vydalo „Metodiku o posuzování vlivů regionálních rozvojových koncepcí na životní prostředí“, z jejíchž principů se v posouzení vlivů SPŽP na životní prostředí také vycházelo.

[3] SPŽP je k dispozici na internetové adrese: http://www.env.cz, nebo je možné požádat o její zaslání v elektronické formě na e-mailové adrese: jana.svobodova@cpkp.cz nebo Alena_Markova@env.cz.

Na výše uvedených webových stránkách naleznete připomínkovací formulář, který je možné zaslat písemně na adresu: CpKP Střední Čechy, Na Václavce 46, 150 00, Praha 5 nebo v elektronické podobě na adresu: jana.svobodova@cpkp.cz, ekoprogram@cpkp.cz v termínu do 15. 12. 2003.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí