zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Šumavě budou vodní elektrárny nebo ekofarmy

21.11.2003
Příroda
Na Šumavě budou vodní elektrárny nebo ekofarmy

Borová Lada - včera se v obci konalo setkání představitelů šumavských obcí se zástupci Ministerstva životního prostředí.
\"Tato informativní schůzka nám měla pomoci řešit specifické problémy jednotlivých regionů či přímo obcí. Projednávali jsme zde například dopad výstavby malých vodních elektráren na Šumavě. Výstavbu rodinných ekofarem, jaké podmínky stanoví stát, zda přispívá státní dotací. Starostové se zajímali o systém požární ochrany v území národního parku a výhled v zonaci NP Šumava, zda se budou zvětšovat první zóny, a zda budou všechny bezzásahové,\" informovala včera starostka Stanislava Barantálová.
Jednání se zúčastnili starostové z Horní Vltavice, Nových Hutí, Borových Lad a Strážného. Ministerstvo zastupovala RNDr. Alena Vopálková.
\"Společně jsme rozebírali koncepci Národního parku Šumava v souvislosti s vydanou strategií ministerstva životního prostředí. Uvažovali jsme, zda se víc přiklonit k ochraně přírody, nebo naopak posílit hospodařící drobné rolníky. Zástupci jednotlivých regionů zde projednávali konkrétní problémy v obcích,\" dodala starostka. Připomeňme, že zmíněná strategie byla předmětem jednání také nedávné Rady NP Šumava.

Zdroj: Listy Prachaticka

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí