zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cyklus seminářů o bioodpadu

27.11.2003
Odpady
Cyklus seminářů o bioodpadu
Stávající legislativa, týkající se zemědělství jako velkého producenta bioodpadu, ukládá producentům bioodpadu tyto odpady neskládkovat, ale dále využívat. Recyklace bioodpadu kompostováním je součástí koncepcí plánu odpadového hospodářství ČR.

Regionální nezisková organizace ZERA, jejíž hlavní činností je vytvářet podmínky pro poradenskou ,vzdělávací a koordinační činnost při realizaci programů a opatření v rámci trvale udržitelného rozvoje venkova a využití krajiny zemědělcem v regionu kraje Vysočina a v celé ČR, nabízí  cyklus vzdělávacích a informačních seminářů ve vazbě na program  SAPARD. Tyto semináře mají  zlepšit odbornou připravenost, uvědomění si důležitosti kvalitního životního prostředí a vkořenění pocitu odpovědnosti k životnímu prostředí do každodenního  života podnikatelské i občanské veřejnosti. Během seminářů  budou proškoleni ekologičtí podnikatelé ČR ve znalosti  systému recyklace bioodpadu technologií  kontrolovaného mikrobiálního kompostování, kdy se vrací bioodpad a přebytečná travní biomasa zpět do zemědělství.

Odborným školením v mikroregionech kraje Vysočina a regionálních centrech ekologického zemědělství  ČR bude podpořena implementace  právních předpisů v systému třídění komunálního odpadu a odpadu z údržby zeleně, snížení skládkování tohoto druhu odpadu a zavedení technologie  pro recyklaci bioodpadu kompostováním. Semináře jsou určeny  pro ekologické  podnikatele, obce, mikroregiony, ekologické zemědělce a  širokou  odbornou veřejnost. Semináře proběhnou od prosince 2003 do května roku 2004 po celé České republice ve třech hlavních okruzích:

 * Systém třídění a recyklace bioodpadu v kraji Vysočina

* Bioodpad a životní prostředí

* Recyklace organické hmoty v zemědělství

Podrobnější informace naleznete v prosincovém čísle časopisu Odpady nebo na e-mailu zera-ez@quick.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí