zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rekultivace skládky byla nutná

08.12.2003
Odpady
Rekultivace skládky byla nutná

Hořovice - Rekultivaci skládky v bývalém lomu na území Hořovic kritizují někteří místní občané. Akce stála zhruba deset milionů korun ze státní kasy a město musí přidat i své peníze. Právě tyto prostředky by město potřebovalo například na nutné opravy zničených silnic, plynofikaci, městský rozhlas a další akce. V bývalém lomu vzniká odpočinková zóna s terasovou úpravou terénu, cestičkami, lavičkami a spoustou zeleně.
\"Udělali jste tam park, do kterého stejně nebude nikdo chodit. Stálo to spoustu peněz, které chybějí jinde,\" řekla jedna z obyvatelek města na zasedání zastupitelů. Pokud by město rekultivaci skládky odložilo, hrozila by mu velká pokuta a peněz v pokladně by bylo ještě méně. Navíc by již nikdy nedostalo státní dotaci a akci by muselo zcela zaplatit ze svých zdrojů. To ale finanční možnosti radnice v nejbližší době nedovolí.
\"Částečně za státní peníze jsme se navždy zbavili velké ekologické zátěže z minulosti,\" vysvětlil na zasedání zastupitelů místostarosta Hořovic Miloš Koželuh. Skládka v bývalém lomu nebyla nikdy řízená ani regulovaná a postupem let hrozila sesuvem mnoha tun nahromaděného materiálu. V takovém případě by se škoda vyšplhala do milionů korun. I tomu chtěli zastupitelé města včasnou rekultivací předejít.

Zdroj: Berounský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí