zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Ambrozek předá putovní cenu Sněmu dětí

10.12.2003
Obecné
Ministr Ambrozek předá putovní cenu Sněmu dětí

V sobotu  13. prosince v 15 hodin vyvrcholí „energetická“ informační kampaň 2002 pražské Agentury Koniklec benefičním koncertem v pražské Malostranské Besedě. V premiéře bude promítnut snímek Josefa Císařovského „Na konci i počátku“ a Jan Burian zazpívá a zahraje na piano. Putovní cenu Sněmu dětí ČR pro ŽP a další ocenění nejlepším mladým účastníkům projektu „energie mého domova“, předá ministr životního prostředí RNDr. Libor Ambrozek,  patron celoroční kampaně kreslíř Jan Volf a odborný lektor Karel Polanecký z Hnutí Duha. V prostorách Malostranské besedy bude též instalována výstava k 10. výročí Sněmu dětí ČR pro životní prostředí.

Téma „Energie mého domova - energie, lidé a žp“ mládež velice zajímá. Hovoří o tom i relativně vysoký počet dodaných závěrečných zpráv ve kterých účastníci projektu zpracovali teoretické a praktické vědomosti a schopnosti získané pod vedením odborníků v průběhu celého roku. „Baví je provádět pozorování a měření, cvičit se v prezentaci získaných informací a pomáhat v konkrétních věcech v  místě svého bydliště“ komentoval letošní činnost jeho hlavní organizátor, Václav Bratrych z Agentury Koniklec.

Kromě celoroční činnosti mladých lidí, nabízela Agentura Koniklec v rámci informační kampaně „energetickou“ soutěž pořádanou ve spolupráci s „Radiem na polštář“ Českého rozhlasu 2, knihu, videokazetu a CD-ROM z Edice Živly a tři čísla časopisu Živly-oheň.

Dne 16. května 1993 byl z nejaktivnějších dětí které zareagovali na korespondenční kampaň Agentury Koniklec pořádanou k příležitosti Světové konference o životním prostředí v Rio de Janeiru,  založen Sněm dětí ČR pro životní prostředí. Za deset let své činnosti prošel Sněm dětí bouřlivým rozvojem, který se zhruba před čtyřmi roky usadil do současné podoby vzdělávacího výběrového projektu zaštítěného ministrem životního prostředí RNDr. Liborem Ambrozkem a celou řadou spolupracujících organizací. Práce mladých lidí ze Sněmu dětí a podrobnější informace naleznete na adrese http://sdcr.koniklec.cz.

Zdroj: Tisková zpráva Agentury Koniklec a Sněmu dětí ČR pro životní prostředí

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí