zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové chráněné území bude hájit pět druhů vzácných ptáků

10.12.2003
Příroda
Nové chráněné území bude hájit pět druhů vzácných ptáků

Nové chráněné území, které by mělo vzniknout na rozhraní Mladoboleslavska a Českolipska, má ochránit pět vzácných ptačích druhů celoevropského významu.

Ekologové zde chtějí chránit jeřába popelavého, slavíka modráčka, lelka lesního, skřivana lesního a orla mořského. Navrhovaná oblast bude součástí soustavy evropsky významných chráněných území Natura 2000.
Jednáním o vzniku chráněné oblasti Českolipsko - Dokeské pískovce a mokřady je pověřena Správa Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. V následujících dvou týdnech se proto uskuteční série veřejných jednání, na kterých se lidé budou moci dozvědět více informací o projektu Natura 2000 a připravované oblasti ochrany ptactva.
Jednání se chystají na Českolipsku v České Lípě, Doksech, Zahrádkách, Jestřebí, Provodíně, Ralsku a Bezdězu a na Mladoboleslavsku v Bělé pod Bezdězem. Vznik nové chráněné oblasti ptactva neměl nijak výrazně změnit stávající hospodaření zemědělců, lesníků či rybářů v této oblasti. Naopak mají šanci, že jim některé zvýšené náklady bude stát kompenzovat.
I když mají nová ptačí území vzniknout začátkem května okamžikem vstupu Česka do Evropské unie, Česko dosud nemá v této oblasti jasně vymezenou legislativu v souladu s předpisy Evropské unie. To podle odborníků komplikuje práci i při přípravě těchto území.

Zdroj: Mladá fronta Dnes

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí