zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přípravu koordinuje MMR

19.12.2003
Obecné
Přípravu koordinuje MMR
Přípravu programových dokumentů pro budoucí využívání strukturálních fondů a Fondu soudržnosti Evropské unie v České republice koordinuje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

Všechny programové dokumenty - Národní rozvojový plán 2004 - 2006, jednotlivé operační programy (OP) a jednotné programové dokumenty - už byly předloženy Evropské komisi a v letošním roce s ní budou vyjednány. O programových dokumentech a postupu prací na přípravě na čerpání prostředků strukturálních fondů a Fondu soudržnosti EU mají veřejnost informovat zástupci ministerstev, které byly pověřeny funkcí řídicích orgánů jednotlivých operačních programů a programových dokumentů, případně další subjekty, jako jsou krajské úřady a jimi pověřené instituce, orgány a osoby.

Za finanční řízení přijímání strukturální pomoci z EU je zodpovědné Ministerstvo financí, konkrétně tzv. Národní fond a platební jednotky na jednotlivých ministerstvech/řídicích orgánech. Bližší informace o zprostředkujících subjektech lze získat na jednotlivých ministerstvech - útvarech pověřených výkonem funkce řídicího orgánu daného programového dokumentu (viz tabulka).

Zdroj: MMR
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí