zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Studenti škole vydělali desetitisíce

19.12.2003
Obecné
Studenti škole vydělali desetitisíce

Břeclav - Namontujte za radiátory ústředního topení odrazné hliníkové fólie, vyměňte klasické žárovky za úsporné zářivky a vyměňte dveře do hlavní budovy za lépe izolované plastové - taková úsporná opatření navrhlo šest studentů Střední průmyslové školy Edvarda Beneše v Břeclavi. Jejich Energetický audit byl odbornou porotou ve Středisku ekologické výchovy Rychta Krásensko vyhodnocen jako nejlepší. Za vítěznou práci získali pro školu padesát tisíc korun. \"Peníze využijeme na uskutečnění energeticky úsporných opatření, které žáci navrhli,\" řekla jejich učitelka Miroslava Roučková. Škola už objednala větrnou elektrárnu.
Šest hochů, kteří audit zpracovávali, studuje na škole ve čtvrtém ročníku strojírenský obor. Získali už několik podobných ocenění. \"Byli jsme rádi, že jsme byli první. Baví nás to,\" řekl za všechny Petr Sůkal.
Břeclavská průmyslová škola se v oblasti obnovitelných zdrojů energie angažuje už dlouho. Na školní budově je například namontováno pětaosmdesát metrů čtverečních fototermických panelů pro ohřev vody.
Obdobného úspěchu dosáhli v Krásensku také žáci třetího ročníku tříletého učebního oboru elektro Střední odborné školy, středního odborného učiliště a učiliště v Brně v Jílové ulici. I oni získali pro školu padesát tisíc korun.
Podle jednoho z organizátorů Michala Medka z krásenského Střediska ekologické výchovy se tak studenti seznámili nejen s teorií, ale vyzkoušeli si i praxi. \"Prozkoumali budovy svých škol a zjišťovali, kde dochází k největším energetických ztrátám,\" přiblížil Medek projekt, v tuzemsku ojedinělý.

Zdroj: Mladá fronta Dnes

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
21
7. 2017
21-22.7.2017 - Přednáška, diskuse
Praha 6, FTVS UK a Divoká Šárka
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí