zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

19.12.2003
Obecné
Krátce - různé

V neratovické chemičce Spolana včera dopoledne při plnění cisterny unikla sycená kyselina sírová, takzvané oleum. Z ní se vypařil oxid sírový. Vedení podniku vyhlásilo první stupeň chemického poplachu, ale havárie nepřesáhla areál závodu a podnikoví hasiči ji před polednem zlikvidovali.
O havárii jako první informovali aktivisté Greenpeace, mluvčí Spolany Josef Petrů ji vzápětí potvrdil. Podle mluvčího nikdo ze zaměstnanců nebyl zraněn.

Znečištění vzduchu v amerických městech vede k dvakrát většímu počtu úmrtí na srdeční choroby než na následky rakoviny plic a dalších respiračních chorob. Překvapivé údaje obsahuje nová studie, kterou v úterý zveřejnila revue Americké kardiologické asociace Circulation.

Ústecká potravinářská firma Setuza nevyloučila zájem o provoz lihovaru na výrobu bioetanolu. Pět procent kvasného lihu má být od roku 2005 v každém litru benzínu a nafty. Budoucnost na poli biopaliv Setuza vidí především v rozšíření produkce metylesteru řepkového oleje, který je pro výrobu bionafty stěžejní surovinou. \"Zájem o provoz bioetanolového lihovaru nevylučujeme,\" řekla mluvčí Setuzy Marie Logrová. Na nový lihovar by se mohl přeměnit starý moravský lihovar v Kojetíně vyrábějící jemný potravinářský líh.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí