zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové upozornili Evropskou komisi a Senát na chyby v legislativě

12.01.2004
Voda
Příroda
Ekologové upozornili Evropskou komisi a Senát na chyby v legislativě

PRAHA – Sdružení Arnika dnes zaslalo komisařce EU pro životní prostředí Margot Wallströmové formální stížnost na novelu zákona o vnitrozemské plavbě, která na návrh poslance Jaromíra Schlinga (ČSSD) ruší pro labskou a vltavskou vodní cestu platnost zákona o ochraně přírody. O této novele začne v příštím týdnu jednat i Senát ČR.  Proto dnes ekologické organizace odeslali senátorům dopis upozorňující na chyby zákona a jeho možné důsledky.

„Novela zákona je v rozporu s evropskými zákony na ochranu přírody. Navíc je nesystematická a účelová. Má posloužit výhradně k prosazení neekologických a neekonomických vodních děl na dolním Labi. Kromě zničení přírody a mrhání penězi daňových poplatníků však může přinést i sankce ze strany Evropské unie“ shrnul nedostatky novely Vlastimil Karlík ze sdružení Arnika.

Evropská komise se stížností začne zabývat pravděpodobně až po našem vstupu do Evropské unie. „Poprosili jsme však paní Wallströmovou o co nejrychlejší vyjádření, abychom sankcím mohli předejít,“ doplnil mluvčí Arniky Marek Jehlička.

Novelu zákona o vnitrozemské plavbě budou senátní výbory projednávat od příštího týdne. Hlasování se očekává v poslední lednové dekádě.

Tisková zpráva sdružení Arnika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí