zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vítr si pohrál se stromy v lesích

11.02.2004
Les
Vítr si pohrál se stromy v lesích

Vimperk - \"Do našeho území spadá 1200 hektarů lesa, ale neočekáváme žádné velké ztráty. V neděli jsem začal objíždět první kritická místa, kde bývají polomy. Dosud je situace velmi dobrá, zaznamenali jsme pouze čtyři padlé stromy vyvrácené větrem, a to za železniční zastávkou Vimperk, směr Strážný. Na tomto místě se provádí místní těžba, je zde nechráněný otevřený prostor,\" informoval včera jednatel Městských lesů Vimperk, s.r.o., Stanislav Hlava.

Šumava - \"Vzhledem k rozloze parku, nemáme ještě přesná čísla, kolik polomů víkendový vítr přinesl. Ta budou k dispozici až v pátek. Už teď však víme, že na nejkritičtějších místech je 7 tisíc kubíků polomů,\" uvedl náměstek pro správu lesů Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava Jindřich Heřman.
Mezi nejkritičtější místa, kde jsou polomy časté, patří Stožecko a Modravsko.

Volary - Minimální škody přinesl vítr do městských lesů. \"Máme vytipované oblasti, kde jsou polomy častější, ale tentokrát se jedná jen o polomy v mezích přírody,\" uvedl jednatel Městských lesů Volary Miroslav Řežábek.
Mezi největší polomy v horizontu posledních tří let se řadí loňský květen a leden, a pak 28. říjen roku 2002, kdy se jednalo o 9 tisíc kubíků.

Netolice - Vítr nezpůsobil v městských lesích škody většího rozsahu. \"Několik stromů popadalo na lesní cesty, už jsou ale odklizené,\" poznamenal včera Jindřich Bukovský z netolického městského úřadu. \"Hajný je ještě v terénu. Jakou přesnou škodu vítr v lesích způsobil, budeme vědět až za pár dnů. Předběžně počítáme s třiceti až padesáti kubíky,\" dodal J. Bukovský.

Zdroj: Listy Prachaticka

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí