zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Američtí vědci obvinili Bushovu vládu z ohrožování zdraví lidí

23.02.2004
Obecné
Američtí vědci obvinili Bushovu vládu z ohrožování zdraví lidí
Z úmyslného zkreslování některých vědeckých analýz na úkor zdraví Američanů obvinila ve středu vládu George Bushe skupina šedesáti amerických vědců. Informovala o tom včera agentura AFP.
Vláda podle vědců například zamlčela, nebo upravila vědecké analýzy federálních orgánů o kvalitě vzduchu, změnách podnebí nebo olovnatých barvách. \"Tento přístup má vážné dopady pro všechny Američany,\" praví se v textu, mezi jehož signatáři je dvacet držitelů Nobelovy ceny jako fyzik Leon Lederman.
Text hovoří o politickém zasahování do nezávislých vědeckých výzkumů úřadů na ochranu životního prostředí, kontrolu potravin a léků i do analýz v resortech zdravotnictví, zemědělství, vnitra a obrany. Vědci požádali, aby vědecké studie byly zveřejňovány a aby Kongres vše více kontroloval.
Jako nepodložené a politicky motivované označil obvinění Allen Bromley, někdejší vědecký poradce otce současného prezidenta George Bushe. \"Ta prohlášení jsou generalizující a nevycházejí z žádných konkrétních případů,\" citoval list New York Times Bromleyho. Bílý dům pak prohlášení nazval konspirační zprávou, která je seznamem z kontextu vytržených událostí.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí