zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ECO CITY 10. jubilejní veletrh životního prostředí a úspor energií

25.02.2004
Obecné
Voda
ECO CITY 10. jubilejní veletrh životního prostředí a úspor energií
Dne 11. března otevře výstaviště v Letňanech své brány čtveřici veletrhů a výstav, jejichž společnou tématikou je zlepšování úrovně životního prostředí a bydlení.

Základní informace:
Organizátor:                                      ABF, a.s.
Záštita:                                              Ministerstvo životního prostředí ČR
Vedoucí manažer projektu:               Hana Forejtová
Celkový počet vystavovatelů:           32 firem (k 16.2.2004)
Celkový počet spoluvystavovatelů:  10 firem (k 16.2.2004)
Celková výstavní plocha:                  1250 m2
Otevírací hodiny:                               11. – 12. 3. od 10.00 do 18.00 hod.
                                                          13.3. od 9.00 do 18.00 hod.
Vstupné:                                           100,- Kč (společné s FOR HABITAT a PRAGAFLOREA)
                                                          50,- Kč zlevněné
Doprava:                                           bezplatná veletržní autobusová linka č. 758 od                                                              metra Českomoravská a Vysočanská

Veletrhy ECO CITY, FOR HABITAT, Pragaflorea a Bazény, solária & sauny se ve společném termínu konají poprvé, aby tak umožnily návštěvníkům získání kompletního přehledu o novinkách a inovacích týkajících se všeho, co souvisí s bydlením a zlepšováním jeho kvality, úsporami energií a používáním „šetrných technologií“ a zkvalitnily nabídku služeb souvisejících s bydlením na jednom místě a za výhodné vstupné.
Desátý jubilejní ročník veletrhu životního prostředí a úspor energií ECO CITY navazuje na tradici veletrhu FOR ECO, pořádaného od roku 1994. Jeho cílem je poskytnout prostor jak pro problematiku měst a obcí z pohledu komunální politiky, tak prezentovat firmy nabízející komunální techniku a vše, co města a obce pro svůj život potřebují.
Návštěvník, jako konečný spotřebitel, zde však najde rovněž exponáty, umožňující zkvalitnění a zeefektivnění jeho bydlení, např. sluneční kolektory, čističky odpadních vod, případně úklidovou a čistící techniku.

Doprovodný program
Již tradičně veletržní exponáty soutěží o titul Grand Prix. Vyhlášení vítězů a předání cen proběhne 11. března večer v Obecním domě v Praze,  v rámci slavnostního galavečera vystavovatelů. Zde budou také vyhlášeny výsledky odborné soutěže Energetický projekt, kterou vypsalo Ministerstvo průmyslu a obchodu společně s Českou energetickou agenturou.
V Obecním domě se 11. března uskuteční také odborná konference Doprava a energetika, která pokračuje den nato v Martinickém paláci na Hradčanech workshopem Dopravní řešení Prahy. Konference se bude zabývat aktuálními tématy, jako jsou financování dopravních staveb a získávání peněz z fondů EU.
Pro exportéry ekologických technologií je připraven seminář o možnostech jejich exportu nejen do Egypta a pro maloobchodníky s elektrospotřebiči seminář o využívání aktuálního marketingového nástroje – energetických štítků.
Nabídku doplní 8. Fórum krajů, měst a obcí s tématem investiční příležitosti v regionech  - setkání zástupců municipalit s případnými investory a zájemci o podnikání.
Semináře a odborná setkání se uskuteční nejen v Obecním domě hl.m. Prahy, v Martinickém paláci, ale rovněž přímo v Pražském veletržním areálu Letňany v hale č.3, kde bude veletrh ECO CITY probíhat.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí