zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zastupiteli hrozí pokuta za pokácené stromy

16.03.2004
Příroda
Zastupiteli hrozí pokuta za pokácené stromy
Louny - Divit se nestačili pracovníci odboru životního prostředí lounské radnice, když v minulých dnech přišli zkontrolovat počet pokácených stromů na městském koupališti. Namísto povolených osmi totiž našli 14 pařezů po poražených stromech.
\"Kácení si objednal nájemce koupaliště, společnost Barokní špitál,\" uvedla v pátek Věra Matějková z odboru životního prostředí Městského úřadu Louny. O pokácení stromů, poškozených při loňské vichřici, požádal majitel společnosti Josef Klesal již loni na podzim. Větve z poškozených stromů podle něj ohrožovaly návštěvníky.
Radnice proto zkontrolovala stav několika stromů a ještě požádala o odborný posudek ústeckou Agenturu ochrany přírody a krajiny. \"Po konzultacích bylo rozhodnuto, že pokáceno bude sedm nemocných topolů a jeden suchý strom,\" řekla Věra Matějková. Pracovníci odboru životního prostředí ve snaze předejít nedorozumění ještě před termínem kácení určených osm stromů označili. Přesto při následné kontrole nalezli o šest pařezů víc, než měli. Podle Matějkové padly pod pilami dřevařů navíc i olše, mladé kaštany a jasany.
Podnikatel Josef Klesal, který je i členem zastupitelstva města, nebyl v pátek k zastižení, aby mohl poskytnout našemu deníku vyjádření k záležitosti. Přestupek vůči ochraně přírody není ze strany společnosti první. Před dvěma lety nechala firma na pozemku staré městské vodárny zase vykácet vrby, v nichž hnízdil přísně chráněný ledňáček. Přitom pozemek je až dosud zcela opuštěn a bez rozumného využití.
\"Radnice zahájí správní řízení. Za neoprávněné kácení stromů v majetku města hrozí nájemci koupaliště pokuta až 500 tisíc korun,\" uvedla tajemnice Městského úřadu Louny Renáta Čapková. Podle ní je neoprávěné kácení stromů závažným porušením platných pravidel.
Zdroj: 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí