zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brána k informacím o EU je už i v češtině

18.03.2004
Obecné
Brána k informacím o EU je už i v češtině

Předseda Evropské komise Romano Prodi a 10 kandidátů na nové komisaře zahájili včera provoz první části internetových stránek o Evropské unii v jazycích nových členských států. Informační portál EU EUROPA, který najdete na adrese europa.eu.int je tak nyní k dispozici i v češtině, slovenštině, slovinštině, estonštině, litevštině, lotyšštině, maďarštině a dalších jazycích nových členských státu Unie. Česká verze portálu EUROPA je na adrese http:// europa.eu.int.

Občané z přistupujících zemí zde nyní získají přístup k základním informacím o cílech EU, jejím historickém vývoji, činnostech a orgánech a institucích ve všech devíti nových úředních jazycích. Mohou se také dovědět více o rozhodovacích procesech v EU a o tom, kde nalézt oficiální dokumenty.

Právní předpisy EU, které jsou na portálu EUROPA k dispozici v současných 11 úředních jazycích, se již překládají do zbývajících jazyků a budou se na stránky postupně přidávat. Ostatní stránky s informacemi obecného rázu budou zpřístupněny v nových jazycích v průběhu května a června 2004.

Na adrese http://europa.eu.int/pol/env/index_cs.htm pak najdete rozhraní, věnované politice EU v oblasti životního prostředí. Zároveň jsou zde odkazy na stránky generálního ředitelství pro životní prostředí (DG Environment), Výboru pro životní prostředí Evropského parlamentu či informace o možnostech získání grantů a dotací, vypisovaných Evropskou komisí. Řada odkazů zatím stále ještě vede k původním anglickým verzím stránek, ale informace v češtině budou postupně přibývat.

 

Mgr. Eva Veverková

tiskové odd. MŽP
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí