zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ochrana přírody se připravuje na čerpání dotací z agroenvironmentálních programů

23.03.2004
Příroda
Zemědělství
Ochrana přírody se připravuje na čerpání dotací z agroenvironmentálních programů
Vstupem České republiky do EU se otvírá možnost využívání finančních prostředků Společné zemědělské politiky z podpůrných programů zaměřených na rozvoj venkova. Jedním z těchto programů jsou i agroenvironmentální opatření, které jdou částečně využít i pro potřeby ochrany přírody a krajiny.

Za tímto účelem uspořádal ve středu 17. března odbor životního prostředí Krajského úřadu kraje Vysočina setkání s vybranými dodavateli, zejména z řad zemědělských subjektů a firem pracujících na zemědělských pozemcích. Abraham Hofhanzl z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, který se podílel na přípravě agroenvironmentálních programů, seznámil přítomné s připravovanými programy. „Poté jsme vyzvali přítomné k přípravě a aktivnímu podílu na čerpání finančních prostředků z agroenvironmentálních programů a upozornili je, že upřednostňována bude spolupráci se subjekty, které budou čerpat prostředky ze zdrojů přicházejících z Evropské unie,“ informoval Jan Joneš z krajského odboru životního prostředí.

Další informační metodická porada k problematice čerpání finančních prostředků z agroenvironmentálních dotačních programů a z národních dotačních programů k péči o přírodu a krajinu, určená pracovníkům ochrany přírody pověřených městských úřadů, se uskuteční ve čtvrtek 25. března.

R. Burketová
Více informací J. Joneš, 564 602 503, jones.j@kr-vysocina.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Český spolek pro péči o životní prostředí
26
11. 2019
26.11.2019 - Seminář, školení
Praha, Státní zdravotní ústav, budova č. 11, velká posluchárna
26
11. 2019
26.11.2019 - Přednáška, diskuse
Barokní sál Lidového domu, Praha 1
27
11. 2019
27.11.2019 - Seminář, školení
Dům techniky České Budějovice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí