zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tématem byla problematika rizikových druhů odpadů - autovraků, odpadů z olejů

31.03.2004
Odpady
Tématem byla problematika rizikových druhů odpadů - autovraků, odpadů z olejů

Ve dnech 25. – 26. března se v budově krajského úřadu konal, v rámci twinningového projektu Phare, seminář s názvem „Implementace EU legislativy v oblasti odpadového hospodářství“. Jeho cílem bylo seznámit přítomné zástupce krajských úřadů, obcí a české inspekce životního prostředí o situaci v Evropské unii.

„Jednalo se především o problematiku rizikových druhů odpadů, například autovraků, stavebních a demoličních odpadů, odpadů z olejů a jiné,“ přiblížil Zdeněk Fixa z krajského odboru životního prostředí.

Úvodní slova semináře patřila Pavlu Hájkovi, vedoucímu krajského odboru životního prostředí a zástupkyni ministerstva životního prostředí odpovědné za twinningový program, Erny Heinze. Thomas Menzl a Michael Tiedt představili způsob nakládání s jednotlivými komoditami odpadů v Evropské unii. Po každém tématu následovala diskuse k danému tématu.

Seminář pořádali Ministerstvo životního prostředí České republiky, Německé ministerstvo pro životní prostředí a jadernou bezpečnost, Dolní Rakousko a odbor životního prostředí Krajského úřadu kraje Vysočina.

R. Burketová
Více informací Z. Fixa, 564 602 516, fixa.z@kr-vysocina.cz

\"velké
účastníci semináře

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí