zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ztrátovost odpadů chtějí zastavit

07.04.2004
Odpady
Ztrátovost odpadů chtějí zastavit
Semily - Proti dlužníkům za odpad by se mělo tvrdě zasáhnout, zaznělo na posledním jednáním zastupitelů. To měli zástupci města vzít na vědomí zprávu o nakládání s komunálním odpadem za loňský rok.
Čísla ve zprávě však mluví za vše. Celková ztráta je 570 tisíc korun, a to zvláště kvůli neplatičům. Až deset procent plátců radnici stále dluží. \"Nemůžeme odsouhlasit ztrátovost odpadů a jít dál. Jak se naloží s těmi, co poplatek neuhradili? Deset procent je velké číslo,\" tázal se zastupitel Stanislav Palas.
\"Dlužníky jsme obeslali pozvánkou a většina z nich přišla a dluh zaplatila. U ostaních bude použit platební výměr,\" informovala Lenka Hradecká z odboru místního hospodářství a životního prostředí.
Zpráva o komunálním odpadu obsahovala i údaje o likvidaci černých skládek. Ty musely být zničeny například v Bítouchově Pod hodinama, dvakrát u viaduktu za prodejnou Edeka, autobusové zastávky u odbočky k Nouzovu či u silnice k Cimbálu. Viníka nelze většinou dopadnout, a tak radnice opět přichází o finance.
O tom, zda se podařilo skládky z některých míst odstranit úplně, zapochyboval zastupitel Stanislav Macák. \"Pod hodinama je stále pěkný bordel. Obdobně před bítouchovským mostem. A viděli jste, co se děje v Kolonce před domem čp. 109. Měli byste se tam jít podívat,\" sdělil.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí