zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti mohou vyhrát pobyt na Šumavě v Jarní soutěži MŽP

14.04.2004
Obecné
Děti mohou vyhrát pobyt na Šumavě v Jarní soutěži MŽP

Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje Jarní soutěž pro děti a mládež.  Jedná se o internetovou vědomostní soutěž zaměřenou na životní prostředí, která bude postupně zveřejňována na webových stránkách Ministerstva životního prostředí na adrese http://www.env.cz/soutez. Soutěž organizuje MŽP ve spolupráci s časopisem ABC, Národním parkem Šumava, ZOO Praha a dalšími partnery při příležitosti Dne Země, který si každoročně připomínají miliony lidí po celém světě 22. dubna.

Vítěze celé soutěže a jeho nejbližší rodinné příslušníky čeká týdenní pobyt v krásném prostředí Národního parku Šumava včetně zajímavého doprovodného programu. Pro další úspěšné soutěžící jsou připraveny zajímavé knížky o přírodě a další dárkové předměty včetně červnového překvapení.

Odpovídat na soutěžní otázky je možno od 13. dubna 2004 do 30. května 2004. Soutěž  je určena pro individuální soutěžící do 15 let a má tři kola. Každé kolo se věnuje jinému tématu a je možné zúčastnit se jak jednotlivých kol odděleně, tak všech  dohromady. Kdo chce ale vyhrát hlavní cenu, musí se zúčastnit všech tří kol!

Témata :

  • Naše planeta Země (1. kolo, zveřejněno 13.4.)
    Velké šelmy v Čechách (2. kolo, bude zveřejněno 27.4.)
  • Ochrana přírody v České republice (3.kolo, bude zveřejněno 11. 5.)

Odpovědi se vyplňují přímo na Internetu do připraveného formuláře a odesílají pouze elektronickou cestou. Dotazy k soutěži můžete zasílat na e-mailovou adresu soutez@env.cz

Uzávěrka pro zasílání odpovědí pro všechna tři kola  je 30. května 2004.

Souběžně s touto internetovou soutěží probíhá i podobná soutěž v časopise ABC, která je určena mladším dětem a zejména těm, kteří nemají přístup na Internet. Je zaměřena na zvlášť chráněné živočichy v naší přírodě a najdete ji v ABC č. 8, které vychází 9.dubna 2004 a na webové stránce http://www.iabc.cz.

Podrobné informace k soutěži včetně otázek 1. kola najdete hledejte na http://www.env.cz/soutez.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí