zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Arnika slaví Den Země po celé republice

21.04.2004
Obecné
Arnika slaví Den Země po celé republice

PRAHA – Adrenalinové přelanění labského kaňonu, přednášky o sovách, výstavy výtvarných prací či úklid veřejných prostor – to jsou jen některé z mnoha akcí, které pořádá sdružení Arnika k oslavám Dne Země. Ten je vyhlášen na 22. dubna. Arnika při této příležitosti připravila program pro veřejnost v sedmi městech České republiky (1).

Zřejmě nejvíce vzrušení si užijí lidé, kteří budou spolu s Arnikou slavit Den Země v Děčíně. „Pro návštěvníky je zde přichystáno několik skutečně adrenalinových dobrodružství. Asi  nejvíce vzrušující bude přelanění kaňonu Labe z Pastýřské stěny na Děčínský zámek. To je zhruba 300 metrů ve vzduchu, ve výšce kolem 40 metrů,“ uvedl Jan Dostál z děčínské pobočky Arniky. Dodal, že na zájemce čekají ještě další, neméně zajímavé atrakce, jako třeba volný pád (Hook jumping) z Tyršova mostu či slaňování ze zámku na pravý břeh Labe.

Velmi pestrý program je připraven také ve Vyškově. Oslavy Dne Země tam začaly již včera čištěním veřejných prostranství. Dnes se v tamní knihovně koná vernisáž výtvarné a fotografické výstavy pro žáky základních a středních škol „Co oči nevidí… aneb Kde končí obsah naší popelnice“. Oslavy pak vyvrcholí přímo na Den Země 22. dubna na vyškovském náměstí celodenním kulturním programem.

„Považujeme za důležité slavit Den Země. Připomínáme si tak důležitost a význam jednoho z elementů života. Je to také dobrá příležitost jak udělat něco pro životní prostředí a jeho ochranu,“ uvedla ředitelka Arniky Lenka Mašková.

(1) Přehled akcí sdružení Arnika k oslavám Dne Země:

Děčín

25.4. 11:00 – 17:00

-         Přelanění kaňonu Labe (cca 300 m) z Pastýřské stěny na Děčínský zámek!!! Jde o test šílenosti - adrenalin natural

-         RAP jumping - slaňování ze zámku na pravý břeh Labe

-         Provazový žebřík na Tyršův most

-         Volný pád (Hook jumping) - jde o skok z Tyršova mostu do pevného lana

-         Bungee running -  gumové lano s bumerangovým efektem

-         Slalom na vodním skútru – Labe je Vám k dispozici

-         Ekologické informační stánky

-         Výstavy

-         Soutěže pro děti

-         Od 14 hodin vystoupení hudebních skupin Loutkové divadlo, The Corrs Revival Band a Sound Wave

Jan Dostál, Arnika Děčín: 737 503 071

Praha

21. a 22. 4. Aukce dětských prací ze soutěže Naše sovy

do 23. 4. výstava Naše sovy v Muzeu policie ČR

Veronika Voldřichová, vedoucí projektu Sovy do škol: 603 726 737

Broumov

23. 4. Žáci ZŠ Martínkovice pomohou Arnice s úklidem odpadků v okolí obce Martínkovice. Akce bude spojena  s přednáškou o třídění a recyklaci odpadu.

24. 4. Petiční infostánek v Broumově na náměstí (Stop nebezpečí ze Spolany).

26. 4. Přednáškový den „Sovy do škol“ na ZŠ Broumov

Katka Szaffnerová, Arnika Broumov: 721 272 095

Polička

22. 4. Veřejná diskuse o plánované výstavbě plazmatronu v Poličce na Pardubicku. V kulturním domě v Poličce bude ve dnech  22.4. až 2.5. 2004 výstava o dioxinech a dalších toxických látkách „Budoucnost bez jedů“.

RNDr. Jindřich Petrlík, vedoucí programu Toxické látky a odpady: 603 582 984

Vyškov

19.4. Čištění lokalit od odpadu (Jandovka, Smetanovy sady) za pomoci žáků základních škol (ZŠ Nádražní, Morávkova, Purkyňova, Letní Pole, Tyršova…) Odvoz a likvidaci odpadu zajistí Respono, a.s.

20.4., 16:00 hod. V místní knihovně se uskuteční vernisáž výtvarné a fotografické výstavy pro žáky základních a středních škol „Co oči nevidí… aneb Kde končí obsah naší popelnice“. Všechny práce budou ve dnech 20. - 23. 4. vystaveny v sále knihovny.

22. 4. Celodenní program k oslavám Dne Země na vyškovském náměstí. Proběhne ocenění autorů nejlepších prací v soutěži „Co oči nevidí…“, vystoupí dětský pěvecký sbor Čtyřlístek, hudební skupina Tropická Agnes. K vidění budou ukázky break dance a japonského bojového umění. Prostřednictvím výstavy se veřejnost dozví informace o perzistentních organických látkách, historii Dne Země a dalších tématech souvisejících s ochranou životního prostředí.

23. 4. Program pro školy a exkurze do sběrného dvora (pro žáky i pro zájemce z řad široké veřejnosti).

Radka Štěpánova, Arnika Vyškov: 607 617 653

Ostrava

16. 4. Výstava „Za záchranu řeky Opavy“ a infostánek o činnosti Arniky na Černé louce.

Lenka Daňhelová, Arnika Ostrava: 732 377 054

České Budějovice

21.4. Happnenig a pochod v Českých Budějovicích, jehož cílem je zavést používání recyklovaného papíru na krajském úřadu. Pochod z Piaristického do ulice U Zimního stadiónu. V 10.30 hod. předají zástupci Arniky a Cally do rukou ředitele Krajského úřadu pana Stráského výzvu k Šetrnému papírování a balík recyklovaného kancelářského papíru.

Součástí akce bude výstava Šetrné papírování v rámci probíhajícího EKOTRHU.

Více informací - Arnika České Budějovice:

Oldřich Jarolím (606 404 062), Věra Horská (736 167 533)
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí