zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školní příručka o ekologii

30.04.2004
Obecné
Školní příručka o ekologii
Česká Lípa - Pro základní školy Libereckého kraje, které jsou sdruženy v celostátní síti škol M. R. K. E. V., zakoupil rezort životního prostředí nové příručky praktické ekologické výchovy.

\"Ekologická výchova a vzdělávání je bezpochyby nejúčinnější, pokud se odehrává přímo v přírodě a děti informace pouze pasivně nepřijímají, ale výukového procesu se aktivně účastní. Doufám, že tyto příručky děti alespoň částečně namotivují k pozitivnímu vztahu k přírodě,\" řekl nám včera Radim Zika, radní Libereckého kraje pověřený řízením rezortu životního prostředí. Ten také dodává, že se připravuje konference M. R. K. E. V. 2004 na Střední odborné škole v České Lípě. Tato akce je určena především pedagogům základních a středních škol. Součástí programu bude řada praktických návodů a rad, jak začlenit ekologickou výchovu do vzdělávacích programů škol.
První příručka \"Pojďme na to od lesa\" vznikla v rámci mezinárodního projektu Ekologická výchova a komunikace. Česká verze byla ovšem rozšířena o aktivity odzkoušené středisky ekologické výchovy v celé České republice. Obsáhlý systematický materiál pro pedagogickou práci zahrnuje množství praktických námětů a inspirací ke hrám a různým aktivitám.

\"Druhá příručka \"Škola pro život\" ukazuje na praktických příkladech pestrou paletu možností začlenit ekologické výchovy do všech předmětů na základní školy. Na její přípravě se navíc podíleli přímo sami učitelé a pedagogičtí pracovníci jsou s prací s příručkami seznamováni na zaškolovacích seminářích,\" dodal Zika.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí