zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Detekce nebezpečných emisí

06.05.2004
Ovzduší
Detekce nebezpečných emisí
Německý výrobce bezpečnostní a detekční techniky Dräger Safety AG z Lübecku uvedl v roce 2003 na trh řadu novinek pro monitoring nebezpečných emisí výbušných a toxických plynů.

Pevný varovný systém Polytron SE Ex LC M je vhodný pro monitoring úniků hořlavých a výbušných plynů a kapalin u skladovacích nádrží a rozvodů. Koncepce přístroje spočívá spíše ve včasné detekci i malých úniků médií s následným včasným varováním. Pro sledování úniků u plynových turbin a kotlů vytápěných zemním plynem do teplot až 150 °C je určen nový varovný systém Polytron SE Ex HT. Přístroje se připojují na vyhodnocovací jednotku Regard-1.

Nový přenosný detekční přístroj Pac Ex 2 je k dispozici ve dvou verzích; jako detekční a varovný přístroj s katalytickým senzorem pro výbušné a toxické plyny a jako kombinovaný přístroj s kyslíkovým elektrochemickým senzorem. Kapesní přístroj hmotnosti pouhých 250 g a s ovládáním na tři tlačítka pracuje na baterie. Větší přenosný přístroj X-am 3000 detekuje CO, CO2, H2S a hořlavé plyny na stejném základě.

Nový kompaktní kapesní přístroj microPac Plus velikosti platební karty s LED displejem a indikací v ppm umožňuje spolehlivé digitální měření obsahu toxických a výbušných plynů s vydáním varovného signálu. Ve variantě microPac Hb-CO testuje obsah CO ve vydechovaném vzduchu osob ohrožených otravami CO při požárech a nedokonalém spalování paliv.
Zdroj: Odpady

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí