zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Inspektoři ekologické hříchy městského úřadu neodhalili

12.05.2004
Odpady
Inspektoři ekologické hříchy městského úřadu neodhalili
Nespokojený občan si na kraji stěžoval, že v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi končí separovaný odpad v hromadách netříděného odpadu.

Brandýs - Se separovaným odpadem ze sběrných hnízd v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi město zachází, jak má. Takový je verdikt České inspekce životního prostředípo nedávné kontrole na základě občanské stížnosti.

\"Jeden z brandýských občanů se na nás obrátil s podezřením, že separovaný odpad ze sběrných míst končí v netříděném komunálním odpadu. Viděl prý, jak jsou nádoby nakládány na jedno auto a odváženy,\" vysvětlil důvod kontroly mluvčí středočeského krajského úřadu Martin Kupka a doplnil, \"protože nemáme sami možnost takové případy prověřovat, předali jsme věc České inspekci životního prostředí, s níž dlouhodobě spolupracujeme.\" \"Inspekce provedla kontrolu dokladů o sběru komunálního odpadu a vytříděných odpadů z domácností, skla, plastů a papíru. Šetření bude pokračovat u smluvních firem, které tyto odpady od města přebírají a zajišťují jejich další využití,\" uvedla referentka odboru životního prostředí a zemědělství radnice Eva Šimuniová. Kontroloři konstatovali, že město má sběr komunálního i tříděného odpadu z domácností zajištěno smluvně se specializovanými firmami a postupuje v souladu se zákonem o odpadech. Kontejnery s plastem a papírem se svážejí jednou týdně, se sklem jednou za měsíc. Plasty se poté dotřiďují na lince čelákovických technických služeb. Na problémy s kvalitou vytříděného odpadu v kontejnerech na plast upozorňují pracovníci radnice dlouhodobě. Ačkoli jsou nádoby na PET lahve zřetelně označené, občané do nich stále vhazují i jiný odpad.

\"Zpracovatelská firma v případě, že kontejner obsahuje větší množství jiných plastů než PET lahví, odpad nedokáže využít a tato směs může skončit na skládce komunálního odpadu,\" upozornila Šimuniová.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
11. 2019
20.11.2019 - Seminář, školení
Brno, ApS Brno s.r.o.
21
11. 2019
21.11.2019 - Seminář, školení
Hotel TRIM Pardubice
Český spolek pro péči o životní prostředí
26
11. 2019
26.11.2019 - Seminář, školení
Praha, Státní zdravotní ústav, budova č. 11, velká posluchárna
27
11. 2019
27.11.2019 - Seminář, školení
Dům techniky České Budějovice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí