zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kraj souhlasí s dostavbou spalovny v Lysé nad Labem

19.05.2004
Odpady
Kraj souhlasí s dostavbou spalovny v Lysé nad Labem

Kraj podpořil chystané dovybavení lyské spalovny. Odsouhlasil dokumentaci předloženou provozovatelem o vlivu dostavby na životní prostředí. 

Lysá nad Labem/Praha - Stále diskutovaná spalovna nebezpečných odpadů v Lysé nad Labem získala silnou podporu pro záměr rozšířit areál o válcovou nádrž na příjem tekutých odpadů, manipulační halu a nádrž na použitý sorbent.

\"Středočeský kraj souhlasí s dokumentací záměru Dovybavení spalovny v Lysé nad Labem za podmínky dodržení opatření navržených v předložené dokumentaci,\" uvedl mluvčí kraje Martin Kupka ke středečnímu projednání vlivu stavby na životní prostředí. Rada kraje totiž došla podle Kupky ve středu k názoru, že v tom případě \"uvedené objekty neovlivní stávající technologii likvidace odpadů, ani jejich nárůst\".

Dokumentace zabývající se vlivem dovybavení spalovny na životní prostředí je do konce května k nahlédnutí a případnému vyjádření veřejnosti k dispozici na stavebním úřadu v Lysé. Připomínky město zapracuje do stanoviska pro ministerstvo životního prostředí, které rozhodne, zda může provozovatel spalovny změny provést. Do konce minulého týdne nebyl podle informací ze stavebního úřadu na radnici o materiál valný zájem. Určitě to však změní ekologické sdružení Arnika, které proti existenci spalovny v Lysé dlouhodobě protestuje. Ekologové v minulosti dovybavení požadovali, pozdrželi ho však požadavkem právě na posouzení jeho vlivu na životní prostředí, který ministerstvo uznalo jako oprávněný. Stávající dokumentace se podle Jindřicha Petrlíka z Arniky ovšem nezdá ekologům dostatečná. Podle jejich názoru se málo věnuje celkovému dopadu celé spalovny na životní prostředí. Zařízení totiž Arnika s místním Lysinem spojují s kauzou dioxinového zamoření města. To se však neprokázalo. Dokumentace vlivu dovybavení spalovny na životní prostředí je k dispozici i na internetové adrese: www.ceu.cz

ONDŘEJ URBANEC

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí