zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na péči o krajinu přispěje zemědělcům Evropská unie

21.05.2004
Zemědělství
Na péči o krajinu přispěje zemědělcům Evropská unie
České Budějovice - Podpory na rozvoj mimoprodukčních funkcí zemědělství, spočívajících v ochraně složek životního prostředí, nabízí EU skrze agroenvironmentální opatření. Ta jsou součástí programového dokumentu Horizontální plán rozvoje venkova. \"Žádost o zařazení do agroenvironmentálních opatření pro pětileté období letos výjimečně společně s žádostí o poskytnutí dotace musí žadatel podat na místně příslušné zemědělské agentuře - pozemkovém úřadu nejpozději do pondělí 31. května. O uvedené dotace mohou žádat fyzické a právnické osoby obhospodařující půdu vedenou v evidenci. Cílem je motivovat potenciální žadatele k extenzivnímu, ekologickému agropodnikání, k péči o krajinu. Vzhledem k přírodním podmínkám a hodnotám Jihočeského kraje jsou jednotlivá podopatření a tituly AEO velmi vhodným zdrojem finanční podpory právě pro zdejší zemědělce,\" řekla včera ředitelka Regionální agrární komory Hana Hricová.
S podmínkami určujícími nárok na zmíněné dotace se mohou zájemci seznámit prostřednictvím semináře na téma Agroenvironmentální opatření. Vzdělávací akci pořádá Okresní agrární komora České Budějovice v pátek 21. května od 9 h v Domě techniky v Českých Budějovicích, Plzeňská 2/1.
V rámci školení se účastníci dozvědí nejenom jak žádat finanční podporu například na zatravňování orné půdy, ekologické zemědělství, péči o travní porosty či krajinu. Získají též návod na tvorbu projektů, které mají šanci na finanční pomoc.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí