zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Patočka vzkazuje na Hrad: Sejděme se ve Štrasburku

24.05.2004
Obecné
Patočka vzkazuje na Hrad: Sejděme se ve Štrasburku

Představitelé Strany zelených se dnes vyjádřili k výroku Klausova mluvčího Petra Hájka: „Prezident zakazuje, aby se jeho tvář objevila na billboardech této strany“, který otiskla ve čtvrtek Mladá fronta dnes. Výrok vyšel spolu se dvěma volebními plakáty Strany zelených kritizujícími českou politickou kulturu, které zelení připravili pro závěrečnou fázi kampaně před volbami do EP.

Podle předsedy Strana zelených Jana Beránka se ve výroku Klausova mluvčího ukazuje, jak přízemní je prezidentova politická kultura: „Jak si vůbec může dovolit takto sahat na naši svobodu projevu?“ divil se předseda Strany zelených.

Novinář, ochránce lidských práv a jeden z kandidátů Strany zelených do Evropského parlamentu Jaromír Štětina k tomu řekl: „S tak vysokou politickou kulturou by mohl Petr Hajek sofort změnit zaměstnavatele. Skvěle by zvládl i poradce poslance ruské Dumy. Navrhuji Žirinovského.“

Hlavní manažer volební kampaně Strany zelených Ivo Kropáček Hájkův výrok ironizoval slovy: „Prezidentovu požadavku vyjdeme plně vstříc. Billboardy mít nebudeme, takže se jeho tvář na nich neobjeví. Až příště.“

Lídr kandidátky Strany zelených Jakub Patočka vyslovil přání, aby právní oddělení Klausovi doporučilo se Stranou zelených se soudit: „Skutečně bych si to moc přál. Mohli bychom se pak spolu sejít ve Štrasburku,“ řekl Patočka.

Podle zelených Klausovi vadí hlavně to, že se na plakátu připomíná jeho zvolení do funkce zásluhou komunistů. „Je to politické registrované partnerství, náš plakát je přesný, proto se na Hradě vztekají,“ řekl Patočka. „Kdybychom byli v Parlamentu my, Klaus by se prezidentem nestal,“ dodal předseda Strany zelených Beránek.

Kontakt:

Jana Ulbrychová, místopředsedkyně SZ pro média, tel.: 724 321 845
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí