zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti vystavují s Arnikou svá díla na MŽP

08.06.2004
Příroda
Děti vystavují s Arnikou svá díla na MŽP

PRAHA – Výstavu Naše ptactvo umístilo sdružení Arnika u příležitosti Světového dne životního prostředí (5. 6.) v prostorách Ministerstva životního prostředí. Akce je součástí projektu Sovy do škol, kterého se zúčastnilo zhruba 10 tisíc pražských dětí. Výstavu Naše ptactvo vytvořilo 40 dětí z deseti pražských škol v rámci ornitologického soustředění, které pořádalo sdružení Arnika pro vítěze soutěže Naše sovy v květnu 2004.

Děti při tvorbě výstavy postihly ptactvo ze čtyř základních biotopů - voda a mokřady, otevřená krajina, lesy a lidská sídla. Děti byly rozděleny do 4 oddílů, z nichž každý vytvořil 3 panely - jeden o biotopu, další dva pak představují ptáky žijící v daném prostředí.

\"Panely tvořily děti bez použití počítačů a některé jsou velmi pěkné a naučné. Děti byly tvořivé a výtvarně zdatné. Na tvorbu výstavy neměly moc času, protože program soustředění byl velmi nabitý\" říká Lenka Mašková, výkonná ředitelka Arniky a zároveň organizátorka ornitologického soustředění.

Výstava je umístěna ve 2. - 4. Mezipatře budovy ministerstva životního prostředí, kde ji veřejnost může spatřit do 31. července 2004. Autoři a autorky výtvarných děl se sešly včera odpoledne na MŽP, aby si popovídali o společných zážitcích a vyměnili navzájem fotografie ze svých setkání v rámci projektu Sovy do škol. \"Sovy do škol je bezvadný projekt. Rozvíjí v dětech jak výtvarnou fantazii, tak znalosti o přírodě, o sovách i dalších ptácích a zároveň je seznamuje s přírodou venku, přímo v terénu,\" říká ředitel odboru vnějších vztahů MŽP Jakub Kašpar. \"Obrázky na výstavě Naše ptactvo stojí za vidění, proto jsme výstavě rádi propůjčili prostor, dodává Kašpar.

Poznámky:

Výstava je společným majetkem občanských sdružení Arnika a Klub ochrany dravců a sov (KODAS DZ)

Výstavu si lze objednat u sdružení Arnika: tel: 222 781 471, 222 782 808, www.arnika.org, www.kodas.detizeme.cz

Za finanční podporu děkujeme těmto institucím: Magistrát hl.m.Prahy, Městský úřad Praha 3, Městský úřad Praha 6, Městský úřad Praha 13, Ministerstvo životního prostředí ČR

Bližší informace na www.sovy.cz či na těchto telefonních číslech:

Lenka Mašková, ředitelka Arniky: 604 318 563

Věra Malátková, Klub ochrany dravců a sov: 603 990 965

Veronika Voldřichová, vedoucí projektu: 603 726 737

Marek Jehlička, mluvčí Arniky: 606 727 942

Jakub Kašpar, Ministerstvo životního prostředí ČR: 724 175 927

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí