zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyhlášení CHKO Český les se asi zpozdí

15.06.2004
Příroda
Vyhlášení CHKO Český les se asi zpozdí
Praha, Plzeň - Vyhlášení chráněné krajinné oblasti (CHKO) Český les v Plzeňském kraji se možná oproti původním plánům zdrží. Ministr životního prostředí Libor Ambrozek loni v Plzni uvedl, že chráněná oblast by mohla být vyhlášená v červnu. Kraj ale o tom zatím nic neví, řekl radní pro životní prostředí Pavel Stelzer. Podle úředníků ministerstva zákon nevylučuje vyhlášení CHKO vládou, zřízení správy oblasti ale vláda sama vyhlásit nemůže.
\"Veškerá dokumentace je hotová, předaná k projednávání, v současné době se řeší způsob zřízení správy, řekla Marie Kibicová z ministerstva pro životní prostředí. Správa může být podle ní vyhlášena více způsoby. Jak, to se musí rozhodnout. Jedním ze způsobů vyhlášení správy je přijetí nového zákona.
Jasno není zatím ani v tom, kde bude mít nová správa sídlo. Zájem měly ještě na jaře Domažlice, Bělá nad Radbuzou a Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku a Přimda na Tachovsku. Kraj by podle Stelzera kvůli poloze ve středu budoucí CHKO preferoval Přimdu.
CHKO Český les obsáhne na ploše asi 500 kilometrů čtverečných nejcennější území příhraničního pásu hor Českého lesa od Broumova na Tachovsku po Českou Kubici na Domažlicku mimo území u dálnice D5. Pro území je charakteristický vysoký podíl přirozených a přírodě blízkých ekosystémů, vysoká čistota prostředí a minimální podíl narušených ploch. CHKO tvoří z 85 procent lesy.
Český les bude 24. chráněnou krajinnou oblastí v zemi. Poslední CHKO byly podle Kibicové vyhlášeny v roce 1991.
Zdroj: 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí